۱۳۹۵/۱۱/۲۳

نشست تخصصی نمایندگان هیات دولت با صنعتگران صنایع دستی و انجمن های میراث فرهنگی شهرستان فاروج

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فاروج ؛ نشست تخصصی صنعتگران صنایع دستی و انجمن های میراث فرهنگی شهرستان فاروج با حضور خانم دکتر کرباسی مشاور و مدیر کل حوزه ریاست سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور ، آقای دکتر شکوهی مدیر کل امور مجلس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور ، هادی رجائی نیا فرماندار شهرستان فاروج و تعدادی از مسئولین شهرستان در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برگزار شد .

در ابتدا صنعتگران و اعضای انجمن به بیان دیدگاه ها ، نظرات ، پیشنهادات و برخی محدودیت ها و مشکلات خود پرداختند.
هادی رجائی نیا فرماندار شهرستان فاروج ضمن تقدیر از حضور نمایندگان محترم دولت تدبیر و امید در شهرستان فاروج و برنامه های مختلف با اشاره به ظرفیت های شهرستان در بخش میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، این حوزه را جزء اولویت های توسعه شهرستان دانسته و رفع موانع و محدودیت ها و ایجاد زیر ساختهای لازم را ضروری و از اولویت های کاری خود دانست .
رجائی نیا با اشاره به جمعیت بالای روستایی و عشایری شهرستان صنایع دستی را از ظرفیت های بالای شهرستان دانسته و تصریح کرد سرمایه گذاری در این بخش ها را کم محدودیت و حتی بودن محدودیت دانست .
وی عمده ترین محدویت در صنایع دستی را فقدان بستر مناسب عرضه و بازار دانسته و اظهار داشت این نقیصه در فاروج وجود ندارد . بازار بسیار مناسب آجیل شهرستان ، مجموعه های تجاری روستا های سه گنبد و سیاهدشت ، مناطق مختلف گردشگری و .... بستر های مناسبی برای این بازار بوده ، لذا می بایست فعالین این بخش از این بستر نهایت استفاده را بنمایند .
دکتر شکوهی مدیر کل امور مجلس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور نیز در این نشست با اعلام خبر خوش فراهم شدن بسته جامع و حمایتی در بخش صنایع دستی در دولت تدبیر و امید ، اجرای آن را تحولی بزرگ در این بخش دانست .
دکتر کرباسی مشاور و مدیر کل حوزه ریاست سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور نیز در این مراسم با بیان سیاست ها و برنامه های دولت تدبیر و امید در حوزه میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و اقدامات زیر ساختی انجام شده در این حوزه ، فراهم سازی بستر مناسب گردشگر پذیری داخلی و خارجی از عزم و جدیت دولت در این بخش خبر داد .
وی با ابزار خرسندی از حضور در شهرستان فاروج به منظور ابلاغ سلام گرم رئیس جمهور محترم ، این شهرستان را دارای ظرفیت های بسیار بالا دانست .

 


منبع : فرمانداری فاروج
تعداد بازدیدها : ۷۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده