۱۳۹۵/۱۱/۲۳

حضور نمایندگان محترم هیأت دولت در جمع مردم خونگرم روستای استاد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان فاروج ، خانم دکتر کرباسی مشاور و مدیر کل حوزه ریاست سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور و آقای دکتر شکوهی مدیرکل امور مجلس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور نمایندگان محترم دولت تدبیر و امید ، آقای مهندس صابری معاون مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ، حجه الاسلام و المسلمین شیردل قائم مقام نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان ، هادی رجائی نیا فرماندار فاروج ، حجه الاسلام و المسلمین قلی زاده امام جمعه فاروج ، جمعی از مسئولین شهرستان و با استقبال گرم مردم شریف روستای استاد از توابع بخش مرکزی شهرستان فاروج وارد این روستا شدند.

پس از مراسم استقبال هیأت مذکور از حمام تاریخی روستا متعلق به دوران صفویه که به شماره 22203 ثبت ملی شده است ، بازدید نمودند . در ادامه آئین کلنگ زنی طرح هادی روستا و طرح هادی گردشگری روستا به زمین زده شد .
هادی رجائی نیا فرماندار شهرستان فاروج در جمع اهالی خونگرم روستای استاد با گرامیداشت ایام ا... دهه فجر و خیر مقدم به نمایندگان هیأت محترم دولت ، روستای استاد را گنجینه ای از ظرفیت های مادی و معنوی دانست . فرماندار فاروج با اشاره به حضور اهالی محترم این روستا در تمامی صحنه ها بویژه تقدیم 10 شهید عظیم الشأن از سرمایه اجتماعی و انسانی بالای روستا یاد نمود . وی ظرفیت های تاریخی با قدمت بسیار بالا از جمله حمام تاریخی ، مسجد تاریخی ، قلعه و برج و بارو ، اقلیم و شرایط آب و هوایی بسیار مناسب ، معماری روستا و ... این منطقه را در زمینه گردشگری بسیار مستعد دانست . فرماندار فاروج اجرای طرح هادی این روستا را با حفظ بافت موجود روستا اعلام داشت و اظهار داشت اهالی محترم روستا نیز در بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی شرایط مذکور را رعایت نموده تا ظرفیت گردشگر پذیری روستا همچنان حفظ و تقویت شود . وی حفظ ، مرمت و بازسازی آثار تاریخی روستا را از ضروریات و اولویت های شهرستان دانسته و خواستار حمایت و مساعدت بیشتر سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری از این موضوع شدند . رجائی نیا با اشاره به ظرفیت های بالای این روستا ، احداث کمپ های گردشگری در این روستا را نیز از زیرساختهای مورد نیاز روستا دانست .
دکتر کرباسی مشاور و مدیر کل حوزه ریاست سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور ضمن تقدیر و تشکر از استقبال گرم اهالی این روستا و ابلاغ سلام و درود رئیس جمهور محترم ظرفیت های این روستا را ممتاز دانسته و تقویت زیرساختها و حفظ آثار تاریخی را ضروری بر شمرده ، وی با گرامیداشت ایام ا... دهه فجر سیاست دولت تدبیر و امید را توسعه صنعت گردشگری دانسته و اظهار داشت با دیپلماسی دولت و گشایشات ایجاد شده بعد از برجام شاهد این رونق بوده ایم .
در ادامه از جاذبه های طبیعی روستا ، زیرساختهای ایجاد شده در این بخش ، مسجد تاریخی روستا متعلق به دوران تیموریان به شماره ثبت 18739 در آثار ملی بازدید بعمل آمد .