۱۳۹۶/۰۵/۲۸
استاندار خبر داد:

برپایی نمایشگاه هفته دولت در بجنورد/ برکات سفر پروفسور سمیعی برای خراسان شمالی

استاندار خراسان شمالی در تازه ترین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه با اشاره به برپایی نمایشگاه دستاودرهای دولت، مهم ترین رویدادهای شهریور ماه استان را یادآور شد و ازجمله، سفر پروفسور سمیعی برترین جراح مغز جهان را مایه برخورداری هم استانی ها از مزایای آن دانست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدرضا صالحی گفت: سفر پروفسور سمیعی به خراسان شمالی که یازدهم شهریورماه آتی انجام خواهد شد، متعاقب سفر اسفندماه تیم اقتصادی به آلمان روی می دهد و امیدوار هستیم با تدبیر مناسب متولیان و افزودن هر چه بیشتر بر غنای برنامه ها و مراسم، برای مردم استان برکات فراوان معنوی و مادی به دنبال داشته باشد.
وی هم چنین برگزاری همایش ملی انگور در اوایل ماه آتی را در بجنورد مورد اشاره قرار داد و همکاری برای برگزاری مطلوب آن را گوشزد کرد.
مقام عالی دولت تدبیر و امید در خراسان شمالی در ادامه سخنان خود، از برپایی نمایشگاه دستاوردهای 4 ساله دولت در استان خبر داد و گفت: این نمایشگاه به مناسبت گرامیداشت هفته دولت در بوستان گردشگری بش قارداش بجنورد دایر می شود و محلی برای پیوند بیشتر مردم و مسئولان، برگزاری ملاقات های مردمی و ارائه عملکرد دستگاه ها خواهد بود.
این گزارش حاکیست، در این نشست پس از طرح چند پیشنهاد دستگاه های اجرایی و مصوبات کارگروه های تخصصی استان و تبادل نظر اعضا، شماری از این طرح ها در اولویت تأمین اعتبار قرار گرفت. اختصاص 3.6 میلیارد تومان برای جابه جایی تأسیسات شبکه و تیرهای برق مزاحم در معابر روستایی، تصویب 18.5 میلیارد تومان اعتبار برای تقویت منابع صندوق حمایت بخش کشاورزی و زیرمجموعه های آن، اختصاص 500 میلیون تومان برای حمایت از توسعه تجارت خارجی و تصویب 200 میلیون تومان برای تدوین سند آمایش علم و فناوری استان در این نشست با رأی اعضای شورا مصوب شد.
بحث و بررسی درباره اعتبار لازم برای به روزرسانی فرصت های سرمایه گذاری استان، طرح جامع گردشگری اجتماع محور روستایی و بودجه موردنیاز برای اکتشاف و تأمین زیرساخت های معادن استان هم از طرح هایی بود که برای بررسی بیشتر به کارگروه های مربوط بازگشت داده شد./


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۲۳۲
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
        
اخبار برگزیده