۱۳۹۵/۱۰/۲۷

بانوان

در تاریخ 23/9/95راس ساعت 8/30 صبح در محل سالن شهدای دانش آموز همایش آسیب های اجتماعی تربیت فرزندان با حضور سرکار خانم حسینی از اساتید برجسته حوزه و مشاور خانواد با همکاری دفتر امور بانوان فرمانداری ، تبلیغات اسلامی ، شبکه  بهداشت و درمان و کمیته امداد امام خمینی(ره )جهاد کشاورزی ، هلال احمر و آموزش و پرورش برگزار شد ایشان به ارائه مطالبی در خصوص تربیت فرزندان اشاره نمودند از جمله
آیا برای تربیت کودکان اصول یکسانی وجود دارد که والدین با رعایت آن اصول بتوانند به نحو مطلوبی عمل کنند؟هر چند که شاید نتوان اصول کاملا روشنی را برای تربیت بیان کرد، ولی می توان به چند اصل کلی اشاره کرد که فرایند تربیت را آسانتر می کند. در زیر به برخی ار مهارتها و اصول مهم اشاره می شود:
 
با ثبات عمل کنید

ثبات داشتن در رابطه با کودک یکی از اصول مهم فرزندداری است معهذا ممکن است در پیروی از آن در موقعیت های روزانه با مشکل مواجه شوید. اگر هنگامی که کودک کاری را انجام می دهد به او لبخند بزنید لکن در زمان دیگری همان کار یا شبیه آن را انجام دهد به او سخت بگیرید کودک به شدت دچار سردرگمی می شود. چرا این عمل در یک زمان خطای بزرگی بود و در زمان دیگر خنده آور؟ هنگامی که اجازه می دهید حالات خلقی شما عکس العمل هایتان را نسبت به کودک تحت تاثیر قرار دهد، قرار گرفتن در این بی ثباتی آسان می شود. پس مواظب باشید کودک خود را به علت رفتار مثبت که انجام داده تشویق نمایید و به علت رفتار منفی تنبیه نمایید نه اینکه ملاک تشویق یا تنبیه شما حالات خلقی شما باشد. روزی شاد و پر حوصله و روز دیگر به دلایل گوناگون خسته و بی حوصله.
 
هماهنگ باشید
 
رابطه ای سالم با کودکتان برقرار کنید
   
الگوی مناسبی باشید
  
آزادی و محدودیت زیاد ایجاد نکنید
 
درموقع مناسب به کودک دستور دهید

لازم نیست همه خواسته های کودک برآورده شود
 
در مورد موفقیتها و شکستهای کودکان منطقی عمل کنید
 
 


منبع : فرمانداری فاروج
تعداد بازدیدها : ۲۳۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده